Ekonomi

ConocoPhillips Genel Müdür Yardımcısı Macklon, 33 yıllık görev süresinin ardından Mayıs ayında emekli olacak

HOUSTON – Küresel arama ve üretim segmentinin önemli oyuncularından ConocoPhillips (NYSE:COP), Strateji, Sürdürülebilirlik ve Teknolojiden sorumlu başkan yardımcısı Dominic Macklon’un emekli olacağını duyurdu. Macklon, aile sağlığı nedenlerinden dolayı 1 Mayıs 2024’te emekli olacak ve şirketteki 33 yıllık görev süresi sona erecek.

Macklon’un ConocoPhillips’teki kariyeri 1991’de başladı ve yıllar geçtikçe sorumluluğu artan çeşitli roller üstlendi. Macklon, 2018 yılında yönetici liderlik ekibine katıldığından bu yana, özellikle şirketin Alt 48 işinin denetlenmesi, kurumsal planlama ve geliştirme, küresel teknik işlevler, bilgi teknolojisi, sürdürülebilir kalkınma ve düşük karbon teknolojileri alanlarında önemli katkılarda bulundu.

ConocoPhillips Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Ryan Lance, Macklon’un liderliği ve bağlılığından dolayı şükranlarını dile getirdi. Lance, Macklon’un düşük maliyetli tedarik fırsatlarından değer elde etme ve şirketi enerji dönüşümü için konumlandırmanın yanı sıra emisyon azaltma girişimlerini hızlandırmadaki tamamlayıcı rolünü vurguladı. Lance ayrıca Macklon’a emekliliğinde ve İngiltere’ye dönüşünde başarılar diledi.

ConocoPhillips, üretim ve rezervlere dayalı önde gelen arama ve üretim şirketlerinden biri olarak tanınmaktadır. Merkezi Houston, Teksas’ta bulunan şirket, 31 Aralık 2023 itibarıyla toplam varlıkları 96 milyar dolar ve yaklaşık 9.900 çalışanıyla 13 ülkede faaliyet gösteriyor. Şirket, 31 Aralık 2023’te sona eren on iki aylık dönemde ortalama 1.826 MBOED ürettiğini bildirdi. 2023 yılı itibarıyla kanıtlanmış rezervi 6,8 BBOE’dir.

Bu duyuru bir basın bültenine dayanmaktadır ve federal menkul kıymetler kanunları anlamında makul riskler ve belirsizlikler içeren ileriye dönük beyanlar içermektedir. Gerçek sonuçların ifade edilenlerden önemli ölçüde farklı olmasına neden olabilecek faktörler arasında emtia fiyatlarındaki değişiklikler, küresel piyasa koşulları ve şirketin kontrolü dışındaki diğer faktörler yer alır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

pertekhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu