Haber

Genç İzmirliler yaza merhaba dedi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Bergama Vapuru’nda 15-30 yaş arası gençleri ağırlıyor

“Yaza Hoş Geldiniz” etkinliğinde bir araya getirdi. Körfez turunda müzik eşliğinde eğlenen gençler sınav stresini atarken unutulmaz bir gün de yaşadılar.

Genç odaklı bir İzmir vizyonuyla çalışan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 15-30 yaş arası gençler için Tarihi Bergama Vapuru’nda “Yaza Hoş Geldiniz” etkinliği düzenledi. Sosyal Projeler Daire Başkanlığı, Kadın Çalışmaları Daire Başkanlığı ve Gençlik Çalışmaları ve Sosyal Projeler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikte gençler, YKS sınavının ardından keyifli bir körfez turu ile yaza merhaba dedi.

Gönüllülere sertifikaları da verildi.

Tarihi Bergama Vapuru ile gerçekleştirilen tura Mahalle Dayanışma Gönüllüleri, EÇEV bursiyerleri, İzmir Gençlik Belediyesi, Bornova Gülsefa Kapancıoğlu Anadolu Lisesi, Bornova Seyit Şanlı Anadolu Lisesi öğrencileri ve Genç İzmirliler katıldı. DJ müzik performansları ile devam eden turda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Birimi tanıtıldı ve Eşit İzmir Atölyeleri gerçekleştirildi. Ayrıca Mahallede Dayanışma Var projesi kapsamında 4,5,6,7. Çocuklarla sınıfta bir araya gelerek kurs desteği veren ve çocuklara rol model olan gönüllü üniversite öğrencilerine proje katılım sertifikaları verildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

eruhajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu