Haber

Urfa’nın seçim kampanyası Adalet Bakanlığı’nda başladı

14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde Urfa’dan aday gösterilen Adalet Bakanı Bozdağ, AK Parti’nin diğer 13 Urfa milletvekili adayıyla birlikte Adalet Bakanlığı’nda başa baş geldi. Bozdağ, birlikte çekildikleri fotoğrafları sosyal medya hesabından şu notla paylaştı:

“14 Mayıs seçimlerinde AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı olan arkadaşlarımızla bir araya geldik.Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti adayları olarak Şanlıurfa’mız için aşkla çalışacağız.”

MAHMUT TANAL: ADALET BAKANI GEÇMİŞTE İSTİFA EDİLMİŞTİ

CHP Urfa milletvekili adayı Mahmut Tanal, “Adalet Bakanlığı AKP’nin değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin bakanlığıdır” diyerek, tepkisini şöyle sürdürdü:

“AKP Şanlıurfa milletvekili adayları seçim kampanyasına Adalet Bakanlığı binasında başladılar! Zavallı Şanlıurfalıları 21 yıldır yoksullaştıran parti devleti anlayışı, tek adam rejimi, saray yönetimi, çürümüşlük ve yolsuzluk dediğimiz şey budur. !

Adalet Bakanlığı Türkiye Cumhuriyeti’nin Bakanlığıdır, AKP’nin değil.

Geçmişte Adalet Bakanı, İçişleri ve Ulaştırma Bakanları ile birlikte anayasal tarafsızlığı sağlamak için seçimlerden üç ay önce görevinden istifa ederdi. Şimdi de hükümetin milletvekili adayları seçim propagandası için Adalet Bakanlığı’na koşuyor!

Adalet Bakanlığı’ndaki seçim toplantısı hakim ve savcıları da tehdit ediyor. Mevcut sistemde bakanın atanma usulü ile valinin atanma usulü aynıdır. Bakan, vali ve kaymakam kamu görevlisidir.

Devlet memuru sıfatına sahip olanları uyarıyoruz! Lütfen bürokratik işinizi yapın, vatandaşa hizmet edin. Siyaseti siyasetçiler yapsın. Siyaset tasarlamaya kalkmayın, siyasete bulaşmayın. Vatandaşların adil bir şekilde oy kullanabilecekleri bir ortam hazırlayın.

Pozisyonunu siyasi baskıya çevirenler ve nüfuzlarını kötüye kullananlar hata yapacaklardır. Tarafsız ve bağımsız yargı önünde hesap vereceksiniz! Bize söyle…

Özellikle Şanlıurfa’daki bürokratları uyarıyoruz! Seçime müdahale ima eden her türlü söz ve hareketten kaçının. Adalet Bakanı AKP’nin adayı diye farklı niyetlere kanmayın. Şanlıurfa’daki oylara sahip çıkacağız. Gözümüz üzerinizde…” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu